історія с. Богданівка

Богданівна (до 17 лютого 2016 — Ленінське) — село в Україні, у Драбівському районі Черкаської області, центр сільської ради.

Розташоване за 30 км від районного центру — смт Драбова та за 12 км від залізничної станції Мехедівка. Населення— 460 чоловік, 100 дворів (на 2009 рік), (з 1990 по 2016 село мало назву Ленінське^.)

Село Богданіка простягнулося на колишніх землях пана Кублицького. Переважно тут були пасовища, оскільки в господарстві займалися тваринництвом.

У 1924 році на цих землях створено радгосп з трьома відділками. У 1935 році було вирішено відкрити початкову школу, тому при клубі виділено кімнату, де навчалося спочатку 24 учні. Датою заснування школи є 1936 рік. Першим директором був Старухін Яків Трохимович.

Село постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного окупаційним урядом СССР 1923-1933 та 1946-1947 роках.

У 1950-х роках відкрито Красенівський відділок радгоспу. У1951 рроці побудовано новий клуб, який відвідували не лише працівники радгоспу, а й жителі навколишніх сіл. У 1960-х роках радгосп, який раніше входив до Чорнобаївського району, приєднано до Драбівського району.

З 1959-го по 1977 рік школу очолював Кузьменко Дмитро Петрович. Саме за його ініціативи в 1962-1964 роках побудовано нове приміщення школи, в якому і сьогодні навчаються учні. З 1977 року директором школи працює Михайло Власович Ульянченко. Педагогічний колектив складається з 11 вчителів. Навчається в школі 47 учнів. У 1993 році було відкрито середню школу.

У 1990 році за ініціативи громади радгосп перейменовано на село Ленінське . 20 серпня 2015 року Драбівська районна рада прийняла рішення щодо перейменування села у Богданівку. Рішення було направлене до Черкаської обласної ради , яка згідно зі своїм

рішенням від 17 вересня звернулась до Верховної ради України щодо перейменування

Ш

села .

У грудні 2015 Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування підтримав перейменування 108 населених пунктів, серед яких було і село Ленінське. Комітет погодив перейменування села Ленінське на с. Богданівка. Постанова про перейменування села ухвалена 4 лютого 2016 року^..

На сьогодні в селі функціонують: середня школа І-ІІ ступенів, Будинок культури, сільська бібліотека.

У пам'ять про загиблих у роки Радянсько-німецької війни в селі є могила