Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за трьома вчительськими професіями.

Про це повідомили на сайті МОН.

Затверджені такі стандарти:

• Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти;
  • Вчитель закладу загальної середньої освіти;
  • Вчитель із початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста).

Документ визначає загальні (громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька) і професійні компетентності вчителя. Професійні компетентності такі:

• мовно-комунікативна;
  • предметно-методична;
  • інформаційно-цифрова;
  • психологічна;
  • емоційно-етична;
  • педагогічне партнерство;
  • інклюзивна;
  • здоров’язбережувальна;
  • проєктувальна;
  • прогностична;
  • організаційна;
  • оцінювально-аналітична;
  • інноваційна;
  • рефлексивна;
  • здатність до навчання впродовж життя.

Стандарт також містить опис професійних компетентностей учителя за кваліфікаційними категоріями – спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.

У МОН переконані, що документ дасть змогу вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігатиме необ’єктивному оцінюванню професійних компетентностей під час атестації та сертифікації.

Ознайомитись зі стандартом можна в документі:

Завантажити документ

Читайте також “Яким буде професійний стандарт вчителя. Інтерв’ю з розробницями” та “Професійний стандарт вчителя. Лілія Гриневич про його важливість і необхідність”

Професійний стандарт розробили МОН спільно з Українським інститутом розвитку освіти за участі вчителів і директорів шкіл, фахівців, які здійснюють підготовку вчителів, підвищення їхньої кваліфікації та проводять сертифікацію вчителів. Також розроблення підтримували проєкти “Навчаємось разом” і “Професійний стандарт вчителя нового покоління і кращі НУШ технології: у взаємодії між академічними спільнотами університетів і вчителями-практиками”.

Документ погоджений Національною академією педагогічних наук України та Профспілкою працівників освіти і науки України.

Після затвердження нового стандарту мають визнати нечинним професійний стандарт “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти” 2018 року.