Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за трьома вчительськими професіями.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за трьома вчительськими професіями.
Про це повідомили на сайті МОН.
Затверджені такі стандарти:
- Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти;
- Вчитель закладу загальної середньої освіти;
- Вчитель із початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста).
Документ визначає загальні (громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька) і професійні компетентності вчителя. Професійні компетентності такі:
- мовно-комунікативна;
- предметно-методична;
- інформаційно-цифрова;
- психологічна;
- емоційно-етична;
- педагогічне партнерство;
- інклюзивна;
- здоров’язбережувальна;
- проєктувальна;
- прогностична;
- організаційна;
- оцінювально-аналітична;
- інноваційна;
- рефлексивна;
- здатність до навчання впродовж життя.
Стандарт також містить опис професійних компетентностей учителя за кваліфікаційними категоріями – спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.
У МОН переконані, що документ дасть змогу вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку, а також запобігатиме необ’єктивному оцінюванню професійних компетентностей під час атестації та сертифікації.
Ознайомитись зі стандартом можна в документі:
Читайте також “Яким буде професійний стандарт вчителя. Інтерв’ю з розробницями” та “Професійний стандарт вчителя. Лілія Гриневич про його важливість і необхідність”
Професійний стандарт розробили МОН спільно з Українським інститутом розвитку освіти за участі вчителів і директорів шкіл, фахівців, які здійснюють підготовку вчителів, підвищення їхньої кваліфікації та проводять сертифікацію вчителів. Також розроблення підтримували проєкти “Навчаємось разом” і “Професійний стандарт вчителя нового покоління і кращі НУШ технології: у взаємодії між академічними спільнотами університетів і вчителями-практиками”.
Документ погоджений Національною академією педагогічних наук України та Профспілкою працівників освіти і науки України.
Після затвердження нового стандарту мають визнати нечинним професійний стандарт “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти” 2018 року.