Золотоніське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області

У разі всиновлення новонародженої дитини....

21.12.2022 У разі всиновлення новонародженої дитини ФССУ виплатить декретну допомогу Щороку Фонд соціального страхування України виплачує декретні допомоги для близько 100 тисяч застрахованих осіб. Деякі з них стали батьками для малюків, які, на жаль, залишились без рідних через війну або інші причини. Як отримати допомогу від ФССУ в разі всиновлення дитини? ● Стати батьками – відповідальний та важливий крок. Фонд соціального страхування України фінансує допомогу по вагітності та пологах незалежно від того, народився малюк у сім’ї, чи дитину прийняли до родини. ● Фонд виплатить допомогу для застрахованої особи, яка усиновила дитину протягом двох місяців з дня її народження, зазначеного у свідоцтві про народження. ● Період, за який нараховується виплата, складає 56 календарних днів з дня усиновлення, або 70 календарних днів у разі одночасного усиновлення двох і більше дітей. А якщо дитину всиновила особа, віднесена до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплата буде нарахована за 90 календарних днів. ● Розмір допомоги обчислюється за загальними правилами – він становить 100% середнього доходу за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах. ● Для фінансування виплати роботодавець працівника, який усиновив дитину, має опрацювати лікарняний і подати за ним заяву-розрахунок до Фонду, як і зазвичай. ● Слідкувати за станом оплати лікарняного, виданого в разі всиновлення, можна онлайн у телеграм-каналі https://t.me/SocialFund за тегом #фінансування_декретні.

12:01 07.03.2023