Зорівська територіальна громада
Золотоніського району Черкаської області

Золотоніський відділ обслуговування громадян Головне управління ПФУ в Черкаській област

Додаткові гарантії пенсіонерам

⚖️ Додаткові гарантії пенсійного забезпечення для пенсіонерів, які мають достатній страховий стаж та належать до певних вікових груп, встановлено пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168  “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році ”.

08:35 30.03.2023

Дистанційно подати заяву на призначення пенсії можна через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

💻 Дистанційно подати заяву на призначення пенсії можна через особистий кабінет на вебпорталі  електронних послуг Пенсійного фонду України.

08:33 30.03.2023

Мінімальний розмір пенсії – це визначена законодавством для певної категорії пенсіонерів мінімальна пенсія ...

💴 Мінімальний розмір пенсії – це визначена законодавством для певної категорії пенсіонерів мінімальна пенсія – величина, до якої встановлюються належні пенсіонеру надбавки, підвищення, доплати до пенсій (наприклад, доплата за понаднормовий стаж, підвищення ветерану війни, надбавка на догляд, цільова грошова допомога, щомісячна компенсаційна виплата, щомісячна компенсація у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інше).

08:33 30.03.2023

Вік виходу на пенсію визначає набутий особою страховий стаж.

📆 Згідно зі статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” право на призначення пенсії за віком мають чоловіки та жінки після досягнення 60, 63 або 65 років. Вік виходу на пенсію визначає набутий особою страховий стаж. 

11:05 10.03.2023

Пенсії по інвалідності військовим

?Військові з інвалідністю внаслідок війни отримують більшу пенсію, ніж інші    ?Розмір пенсії по інвалідності для військових залежить від причини інвалідності. Якщо інвалідність настала внаслідок війни, розмір пенсійних виплат більший, ніж в інших випадках. Про це наголошують у Пенсійному фонді України.    ?Військові з інвалідністю отримують такі пенсійні виплати:    ?I група – 70%  сум грошового забезпечення;  ?II група – 60%  сум грошового забезпечення;  ?III група – 40% сум грошового забезпечення.    ?Розмір пенсій військових з інвалідністю внаслідок війни:    ?I група – 100%  сум грошового забезпечення;  ?II група – 80%  сум грошового забезпечення;  ?III група – 60% сум грошового забезпечення.    ?Відповідно до закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія по інвалідності особам, звільненим з військової служби,  призначається у разі настання інвалідності:    ?у період проходження служби;    ?або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби;   ?або пізніше тримісячного терміну після звільнення зі служби, але внаслідок захворювань, які виникли в період проходження військової служби

23:16 10.08.2022

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин

08:37 02.08.2022

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин ??Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї, які перебували на утриманні годувальника. До непрацездатних членів сім’ї належать, зокрема: ?чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку; ?діти, які не досягли 18 років (діти, які навчаються, та діти-сироти - 23 років) або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років; ?чоловік (дружина), один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) годувальника до досягнення нею (ними) 8 років. ??Пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти за особливих обставин. ?Звернення за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника здійснюється шляхом особистого подання заяви (після виникнення права на отримання такої пенсії) з необхідними документами до обраного територіального органу Пенсійного фонду України або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID. У такому випадку до заяви додаються скановані копії оригіналів документів. ?До заяви окрім стандартного переліку документів, визначеного Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань або з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. ?Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника обчислюється на підставі наданих до заяви документів та не може бути нижче 100 % прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність на одного непрацездатного члена сім’ї, 120 % – на двох, 150 % – на трьох і більше. ??Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає у непрацездатних членів сім’ї через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. ??Довідково: відповідно до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин" особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру досудових розслідувань або Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у порядку, передбаченому законодавством, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення безвісти. PORTAL.PFU.GOV portal.pfu.gov

08:34 02.08.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь