Розгляд скарг в сфері реєстрації бізнесу та нерухомості

Дата: 07.04.2019 21:30

Кожна особа, яка вважає, що її права порушено, може звернутися зі скаргою  на рішення (крім рішення про державну реєстрацію прав та рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію), дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють свою діяльність в =ежах Черкаської області, до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, що діє при Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області.

За результатами розгляду скарги приймається рішення у формі наказу про задоволення скарги або про відмову в її задоволенні.

У разі задоволення скарги Головним територіальним управлінням юстиції у Черкаській області приймаються рішення про:

В сфері нерухомості

В сфері бізнесу

Скасування рішення про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації прав.

Внесення змін до записів Державного реєстру прав та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором.

Тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав.

Направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Проведення державної реєстрації – у разі оскарження відмови у державній реєстрації.

Виправлення технічної помилки, допущеної державним реєстратором .

Тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру.

Якщо Комісія під час розгляду скарги по суті виявляє порушення  порядку державної реєстрації прав на нерухомість, то складає протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена статтею 16623 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Рішення, прийняте за результатами розгляду скарги, надсилається скаржнику протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Виконання рішень шляхом внесення відповідних записів до реєстрів здійснюється не пізніше наступного робочого дня з дати прийняття таких рішень.

Рішення про направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю виконуються невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня прийняття.

Рішення про тимчасове блокування доступу до реєстрів виконуються технічним адміністратором у день надходження рішень.