Зорівська територіальна громада
Золотоніського району Черкаської області

Нові правила заповнення 20-ОПП діють з 27 липня 2020 року

Дата: 02.09.2020 15:45
Кількість переглядів: 599

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує платників податків, що 27 липня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.06.2020 № 323 (далі – Наказ № 323), яким внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України  від 09.12.2011  № 1588 (далі – Порядок № 1588), щодо удосконалення порядку повідомлення органів ДПС про об’єкти оподаткування або об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою  № 20-ОПП (далі – повідомлення за формою № 20-ОПП).

Наказом № 323 уточнено, що до повідомлення за формою № 20-ОПП необхідно включати інформацію про всі об’єкти оподаткування, що є у платника податків, – незалежно від того, перебувають вони в нього у власності чи орендуються ним.

Крім того, платник податків зобов’язаний також показувати об’єкти, передані ним в оренду іншим особам.

Принцип «укрупнення інформації» та випадки його застосування

Під час надання повідомлень за ф. № 20-ОПП застосовується принцип «укрупнення інформації», яка надається про об’єкт оподаткування (наприклад, якщо подається інформація про об’єкти оподаткування – офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об’єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин).

Принцип «укрупнення інформації» не застосовується до об’єктів оподаткування, які підлягають реєстрації у відповідних державних органах та, які мають реєстраційний номер, тобто інформація щодо таких об’єктів оподаткування зазначається по кожному об’єкту окремо (наприклад, таким номером є: кадастровий номер - для земельної ділянки; реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна - для нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки; номер кузова транспортного засобу - для легкового автомобіля; номер шасі транспортного засобу - для вантажного автомобіля та причепа; бортовий реєстраційний номер - для суден; реєстраційний знак - для повітряних суден тощо).

Зміна даних про об’єкт оподаткування

У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

Наказом № 323 уточнюється, що повідомляти про зміну відомостей про об’єкт оподаткування за формою № 20-ОПП необхідно в тому самому порядку і в ті самі строки, як і при реєстрації, організації або відкритті об’єкта оподаткування (протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення або відкриття за місцем основного обліку платника).

Подання повідомлення за формою 20-ОПП відокремленими підрозділами

Відокремлені підрозділи юридичної особи подають інформацію про об’єкти оподаткування, що перебувають на їх балансі. При цьому юридична особа не повинна дублювати цю інформацію, якщо вона вже була подана його відокремленим підрозділом.

Подання повідомлення за формою № 20-ОПП

Подати повідомлення за формою № 20-ОПП платники можуть, як в паперовому, так і в електронному вигляді.

Платники податків, які уклали з відповідним податковим органом договір про визнання електронних документів, подають через спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» або через розділ «Введення звітності» інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП – за ідентифікатором J(F)1312002. Також, платники податків зможуть переглянути інформацію про об'єкти оподаткування та податкові органи, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, в приватній частині Електронного кабінету.

Якщо об’єкти оподаткування, зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна), то інформація по таким об’єктам подається до органу ДПС за основним місцем обліку платника податків у паперовому вигляді з додаванням копії документа, що підтверджує реєстрацію об’єкта оподаткування в держоргані. При цьому, графа 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» повідомлення за формою          № 20-ОПП не заповнюється.

Нагадуємо, що повідомлення за формою № 20-ОПП мають подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізичні особи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни відомостей про об’єкта оподаткування.

Повідомлення за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення або відкриття об’єкта оподаткування або об’єкта, який пов’язаний з оподаткуванням або через який платник податків провадить свою діяльність Подається така інформація до податкового органу за основним місцем обліку платника податків.

 Звертаємо увагу, неподання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП, – тягне за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.
     У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 680 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність  – 2040 гривень.

З Довідником типів об’єктів оподаткування (станом на 27. 07.2020) можна ознайомитись за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь