Звертаємо увагу щодо повноти декларування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Дата: 25.05.2021 21:45

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА  УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ

СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

вул. Хрещатик,235, м. Черкаси, 18002, тел.(0472) 33-91-34, e-mail: ck.zmi@tax.gov.ua

Звертаємо увагу щодо повноти декларування податку на нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є всі фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, за виключенням нерухомості, яка не є об’єктом оподаткування згідно з п.п. 266.2.2 п.266.2 статті 266 Податкового кодексу України.

Платниками податків Черкаської області  у першому кварталі 2021 року сплачено 29,5 млн грн  податку, зокрема юридичними особами  -  27,1 млн гривень.

Разом з цим, за результатами аналізу Єдиного реєстру податкових накладних виявлено, що деякі  суб’єкти господарювання, які отримували плату за надання в оренду житлової та/або нежитлової нерухомості, взагалі не декларували та не сплачували податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  за таку нерухомість.

За результатами відпрацювання зазначених платників у першому кварталі поточного року, ними додатково задекларовано 0,9 млн  гривень податку.

У зв’язку із викладеним наголошуємо, що будівлі промисловості, віднесені до групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, а також будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271), у разі надання їх оренду, не звільняються від сплати податку на нерухомість.

Не оформлення належним чином прав власності на нерухомість не звільняє від сплати цього податку.

Отже, необхідно врахувати дані вимоги при веденні обліку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та не допускати випадків недекларування, неповного декларування і несплати цього податку.