Зорівська територіальна громада
Золотоніського району Черкаської області

Операція "УРОЖАЙ 2021"

Дата: 31.07.2021 23:47
Кількість переглядів: 239

 

Аграрії Черкащини сплатили 877 млн грн податків і зборів 
та єдиного внеску з заробітних плат найманих працівників

Операція «Урожай» запроваджена в Черкаській області починаючи з 2010 року та спрямована, перш за все, на організацію контролю за реальним станом легалізації найманої праці та виплати заробітної плати працівникам, зайнятим в аграрному виробництві на всіх його етапах.
Так, внаслідок підвищення сільськогосподарськими підприємствами рівня оплати праці, відповідно зросла сплата податків, зборів та єдиного внеску.
Зокрема, протягом січня – червня 2021 року надійшло 455,9  млн грн податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати, 50,5  млн грн  - військового збору, та 370,6  млн грн - єдиного внеску.
З початку року 1071 сільгосппідприємств подали повідомлення про прийняття на роботу 12,9 тис. осіб, внаслідок чого додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб від збільшення фонду оплати праці з початку року склали 73,6 млн гривень.
Крім того, з початку року забезпечено надходження 159,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб з доходів у вигляді орендної плати за земельні ділянки (паї) та 84 млн грн податку із інших доходів, виплачених фізичним особам.
При проведенні операції «Урожай – 2021», також, особлива увага приділяється залученню до декларування та повноті сплати податків громадянами, які є власниками земельних ділянок площею понад  2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу.
Станом на 01.07.2021  залучено до оподаткування 16,4 тис. одноосібників, якими задекларовано 160,1 млн грн доходів. Від сплати податків і зборів надійде  28,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,4 млн грн військового збору.
Крім того, залучено до декларування 2,7 тис. власників сільгосптехніки, які отримали доходи від надання послуг по обробітку землі власною технікою та надання її в оренду. Сума задекларованого ними доходу склала 45,4 млн грн, додаткові надходження до бюджету з податку на доходи фізичних осіб – 8,2 млн грн, військового збору – 681 тис. гривень.
Також, цьогоріч очікується надходження 640 млн грн ПДФО з орендної плати за земельні паї.
Зауважимо, що розмір орендної плати за 1 га ріллі впродовж останніх 3-х років по Черкаські області є найвищим серед інших областей та удвічі більшим за середній по Україні показник (4,2 тис. грн при середньому по Україні менше 2 тис. грн), очікується збільшення розміру оренди до 4,5 тис. грн за 1 гектар.
В рамках операції «Урожай – 2021» проведено 8 документальних перевірок сільськогосподарських підприємств з питань дотримання податкового законодавства в частині нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску, за результатами яких винесені податкові повідомлення - рішення, прийняті вимоги (рішення) зі сплати єдиного внеску. За результатами перевірок у 2021 році донараховано 522,7 тис. грн: податку на доходи фізичних осіб – 483,5 тис. грн, єдиного внеску – 31,9 тис. грн та військового збору в сумі 7,3 тис. гривень.
Наразі, операція «Урожай-2021» триває, а разом з нею триватиме і робота податкових органів в напрямку контролю за легалізацією використання найманої праці, виплатою реальної заробітної плати, виплатою орендної плати за паї, виявленню фактів незаконного використання сільгоспугідь і не за цільовим призначенням та боротьбою із схемами ухилення від оподаткування в сільському господарстві.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик,235                                           e-mail: ck.zmi@tax.gov.ua
тел.(0472) 33-91-34                                                                           https://ck.tax.gov.ua/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь