Зорівська територіальна громада
Золотоніського району Черкаської області

Новації пенсійної сфери

Дата: 24.08.2021 22:40
Кількість переглядів: 134

Новації пенсійної сфери
З 1 липня у пенсійне законодавство внесено зміни щодо підвищення виплат певним категоріям громадян. Хто і скільки отримає? Про це інформує більш детальніше начальник відділу обслуговування громадян № 5 (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Вікторія Карасьова 
Особи з інвалідністю I групи отримують доплату до пенсії
Уряд ухвалив рішення, яке надасть можливість людям із інвалідністю І групи, які одержують пенсію згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в розмірі нижче 2200 гривень, отримувати доплату, якої не вистачає до цієї суми.  Перерахунок буде проведено з 01.07.2021 року автоматизовано, без додаткового звернення громадян. В межах України під цей перерахунок підпадає близько 30 тис. осіб. 
Зросли виплати для учасників бойових дій
Для цієї категорії громадян мінімальна пенсійна виплати зросла на 45% або 843,3 грн. Тепер пенсія становитиме 210% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, замість раніше встановлених 165%. Мінімальна пенсія для учасників бойових дій буде 3893,40 грн.
Щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям, а саме доплати у 2 тисячі гривень, слушно зауважити, що цим займається спеціальний підрозділ Головного управління і тут підхід до кожного індивідуальний. Якщо впродовж 2018-2021 років проводилися хоч якісь перерахунки, значить на суму цих перерахунків зменшується доплата. Тобіш, якщо пенсія збільшилася приміром на 500 грн, то доплата буде у 1500 грн. 
З-поміж іншого зміни в Законі «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі Закон), торкнулися і військовослужбовців строкової служби. Щомісячний розмір пенсійних виплат осіб, які отримують пенсію відповідно до цього Закону з урахуванням усіх підвищень, надбавок, додаткових пенсій, окрім пенсії за особливі заслуги, не може бути меншим ніж 3854 грн. Перерахунок пенсій буде проведено з 01.07.2021 автоматизованим способом без додаткового звернення громадян. Особи, які одержують пенсію відповідно до інших законодавчих актів, але мають право на призначення пенсії за цим Законом, в разі доцільності, мають звернутися до органів Пенсійного фонду та подати заяву про перерахунок. Наразі всі вони подали заяви на перехід. В основному це військовослужбовці строкової служби, які в період проходження служби були визнані, як особи з інвалідністю. 
Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 01.04.2021
З 1 квітня був проведений перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. Але фактично це було зроблено у червні, з урахуванням доплат за квітень-травень. Це стосувалося тих осіб, які на 1 березня поточного року набули 24 місяці страхового стажу чи минуло календарних 24 місяці від дати звернення за призначенням пенсії чи попереднього перерахунку. Якщо людині минулого року був зроблений такий перерахунок, то цього року аж ніяк. Проведення перерахунку в більш пізні терміни було пов’язане з тим, що на законодавчому рівні змінилися терміни подачі звітності про Єдиний соціальний внесок. З 01.01.2021 року звітність подається квартально. 
Автоматизовано перерахунок проводиться органами Фонду з 2018 року, до цього таку процедуру проводили за індивідуальним зверненням. Якщо ж людина зверталася сама протягом року за перерахунком, хто в квітні, в травні, а хоч у жовтні, то так само і продовжує звертатися до органів Фонду після набуття права на перерахунок, або такий перерахунок буде проведено автоматизовано з 01 квітня без звернення пенсіонера. Наприклад право на перерахунок особа набуває з 01.10.2021, то може звернутися індивідуально для проведення перерахунку, або з 01.04.2022 такий перерахунок буде проведено автоматизовано. Утім, у зв’язку з зміною подачі термінів звітності, перерахунки у часі здвигаються. Так інформація за квітень, травень і червень поточного року буде відображена у системі тільки після 10 серпня (граничний термін подання звітності за ІІ квартал). Для визначення ж автоматизованого перерахунку є дата (01 квітня поточного року), стаж та заробіток враховуються із системи персоніфікованого обліку станом на 1 березня поточного року. 
За даними Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області вже перераховано 340 467 пенсій, середній розмір підвищення становить 49,67 грн, додаткові видатки на місяць склали 9,33 млн грн.
Збільшився з 1 липня прожитковий мінімум: що змінилося?
З 1 липня піднявся прожитковий мінімум, він становить 1854 гривні, це вказує на те, що до цієї суми збільшилися мінімальні пенсійні виплати. Доплати отримають і ті, хто не працює і в них є доплата за понаднормативний стаж. Але знову ж таки ця доплата за понаднормативний стаж у зв’язку з ростом прожиткового мінімуму незначна, всього-на-всього 85 копійок за кожен рік. Також зросли надбавки, підвищення, та мінімальні пенсійні виплати для певної категорії громадян, які залежать від прожиткового мінімуму. З 1 липня одержать підвищення до пенсії у 100 гривень ті, у кого пенсія з початку року не перераховувалася та не збільшувалася.
Для чорнобильців зросли виплати
З 01.07.2021 зросли мінімальні пенсійні виплати для осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Слід розрізняти людей з інвалідністю із числа потерпілих, тобто захворювання у них пов’язане з тим, що вони у певний період проживали в зоні радіоактивного забруднення, а є люди, які мають інвалідність внаслідок безпосередньої участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Тому, для осіб які потерпіли, в залежності від групи інвалідності буде: мінімальна пенсія 6000 грн (раніше 3337,20), 4800 (до цього 2317,50) і 3700 (2 039,40). 
Для ліквідаторів з числа осіб, інвалідність яких пов’язана з виконанням робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, мінімальні розміри пенсійної виплати складають для І групи – 10 340,35 грн (раніше – 5 283,90 грн); для ІІ групи – 8 272,28 грн (4 727,70 грн); для ІІІ групи – 6 204,21 грн (4 171,50 грн).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь