Дата: 22.04.2022 10:18

18.04.2022 66/05.1-02                    На №___________ від  ___________

Керівникам структурних підрозділів

з питань соціального захисту

населення районних державних адміністрацій та міських рад

Головам територіальних громад

Про інформування ВПО

Мiнiстерство соцiальної полiтики України звертається з проханням поiнформувати одержувачiв пенсiй та грошових виплат про способи отримання виплат у перiод дiї воєнного стану з урахуванням особливостей, передбачених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.02.2022 № 162 Про особливостi виплати та доставки пенсiй, грошових допомог на перiод введення воєнного стану“.

Водночас надсилаємо iнформацiйну довiдку щодо отримання пенсiї
та грошової допомоги у перiод дiї воєнного стану.

Додаток: на 2 арк. в 1 прим.

Заступник директора                                                                Олег ШИМЧУК

Алла Нечипоренко (0472) 50 03 68

Як отримати neнciї та грошову допомогу у перiод дії воєнного стану

За вибором людини пенсiю або грошову допомогу виплачують Укрпошта або уповноваженi банки.

Люди, якi перебувають за своїм мiсцем постiйного проживания:

- очiкують доставку Укрпоштою пенсiї та грошової допомоги додому;

- за наявностi безпечних умов для життя - можливо отримати самостiйно в найближчому поштовому вiддiленнi Укрпошти.

Людям, якi в умовах вiйни змiнили своє постiйне мiсце проживання, необхiдно обрати зручний спосiб одержання виплат:

- грошовим переказом через АТ Ощадбанк“ без відкриття банкiвського

рахунку;

- переведення Укрпоштою коштiв на поштове вiддiлення за новим мiсцем перебування або до будь-якого автоматизованого вiддiлення Укрпошти.

Якщо людина обрала грошовий переказ через АТ Ощадбанк“, про
це
повiдомляє органи Пенсiйного фонду України  (особисто, за телефоном,
а
також через особистий електронний кабiнет на веб-порталi електронних послуг), або орган соцiального захисту (особисто, за телефоном).

У заявi до органу Пенсiйного фонду України та органу соцiального захисту про переказ коштiв через АТ „Ощадбанк“ без вiдкриття банкiвськоrо рахунку за тимчасовим мiсцем перебування зазначається ПIБ, паспортнi данi та про присвоєння iндивiдуального податкового номера одержувача, його попереднє місце проживания (отримання виплат)
та
тимчасове місце перебування .

Якщо людина обрала переведення Укрпоштою пенсiї чи допомоги
на
iнше поштове вiддiлення, про це повiдомляє органи Пенсiйного фонду України (особисто, за телефоном або через особистий електронний кабiнет ПФУ) або Укрпоштi за телефоном 0 800 300 545 (кнопка 2).

У повiдомленнi зазначається:

1. ПIБ одержувача neнciї або грошової допомоги ;

2. Адреса мiсця проживання, за яким здiйснювалася виплата за попереднiй перiод (лютий 2022 року);

3. Паспортнi данi одержувача пенсiї або грошової до помоги (серiя та номер паспорта);

4. Номер телефону одержувача пенсiї або грошової допомоги;

5. Спосiб отримання виплати (на вiддiлення /додому);

6. Нова адреса перебування одержувача пенсiї або якщо Ви отримуєте пенсiю або грошову допомогу поштовим переказом, повiдомте оператору додатково код переказу, який отримали в SМS­ повідомленні;

Якщо Ви не визначилися з мiсцем отримання виплати та бажаєте отримати її на будь-якому автоматизованому вiддiленнi Укрпошти, до якого буде доступ, повідомте про це оператора.

Кошти виплачуватимуться за заявленим місцем проживания за декілька днів.

Якщо виплачує уповноважений банк, виплата здiйснюється шляхом зарахування коштiв на поточний рахунок одержувача пенсiї або грошової допомоги, вiдкритий в уповноваженому банку.

У разi, якщо уповноважений банк, обраний одержувачем, не зможе виконувати свої функцiї, кошти будуть переказанi до АТ Ощадбанк“ без вiдкриття рахунку, про що людину додатково повiдомлять органи Пенсiйного фонду України або органи соцiального захисту. Для отримання коштiв
у вiддiленнi АТ Ощадбанк“ людинi необхiдно пред'явити паспорт та довідку про присвоєння РНОКПП (i ндивiдуального податкового номера).