1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Дата: 01.12.2022 14:40

Сьогодні ВІЛ - це не вирок. Люди з вірусом імунодефіциту можуть жити нормальним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Цей день - це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми людей, які живуть з ВІЛ / СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Тож, ми хочемо розвіяти найпопулярніші міфи щодо ВІЛ-інфікованих осіб :

ВІЛ передається повітряно-крапельним шляхом

Слина, мокротиння, сльози, піт тощо не можуть стати причиною інфікування. Так само абсолютно безпечними є обійми і рукостискання.

ВІЛ можна підхопити через укуси комах

Комарі, мухи, клопи, воші не можуть переносити цей вірус.

ВІЛом можна заразитися через спільні предмети побуту, наприклад, одяг, телефон, посуд та інше

Це неможливо так само, як і зараження через їжу, яку приготувала інфікована людина.

Тож, якщо у вашому оточенні є ВІЛ-інфіковані – не лякайтесь та не уникайте їх. Краще обійміть один одного, адже, часто, звичайна підтримка від близьких людей, може вилікувати – якщо не фізично, то хоча б психологічно допомогти пройти довготривалу боротьбу із цією інфекцією.

Червона стрічка як символ боротьби з ВІЛ/СНІД була запропонована у 1991 році американським художником Франком Муром, який належить до асоціації «Візуальний СНІД». Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».