Доповнення та оновлення функції «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій

Дата: 22.03.2023 13:56

Доповнення та оновлення функції «Дані для декларації»

в Реєстрі декларацій

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Черкаській області продовжує надавати допомогу з роз’ясненням положень чинного антикорупційного законодавства та із  заповненням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, обов’язок щодо подання якої встановлено Законом України «Про запобігання корупції».

Так, повідомляємо, що Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) продовжує працювати над доповненням та оновленням функції «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій.

Тепер функція «Дані для декларації» поповнилася відомостями з наступних реєстрів:

 Державного суднового реєстру України та Суднової книги України — стосовно водних засобів;

 Державного реєстру цивільних повітряних суден України — стосовно повітряних засобів.

Зверніть увагу, що інформація про водні та повітряні судна буде відповідати даним на 31 грудня відповідного року.

Загалом оновлена функція «Дані для декларації» тепер містить дані про:

• об’єкти нерухомості, у тому числі земельні ділянки (для розділу 3 декларації);

• об’єкти незавершеного будівництва (відомості про які є в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) (для розділу 4 декларації);

• транспортні засоби, у тому числі водні та повітряні засоби (для розділу 6 декларації);

• корпоративні права в товариствах (для розділу 8 декларації);

• кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (для розділу 9 декларації);

• доходи (для розділу 11 декларації);

• пенсійні та соціальні виплати (для розділу 11 декларації);

• спадщину (розділ декларації залежить від виду активу);

• наявні обтяження рухомого майна (для розділу 13 декларації).

Звертаємо увагу, що при використанні інформації, отриманої за допомогою функції «Дані для декларації», важливо пам’ятати наступне:

1. Це довідкова інформація, яку вам потрібно перевіряти чи уточнювати станом на кінець звітного періоду. У Реєстрах, з яких НАЗК отримує дані, теж можуть бути помилки або неточності. Якщо ви помітили такі помилки та неточності, рекомендуємо звернутися до держателя реєстру чи бази даних.

2. Функція поки що показує лише ваше майно, доходи, спадщину та обтяження, тож не забувайте задекларувати майно, доходи, зобов’язання членів родини. Крім того, не надається інформація   щодо майна, яке знаходиться на праві користування, якщо таке право не було зареєстровано у відповідному реєстрі чи базі даних.

3. Звертайте увагу на довідкову інформацію про те, за який період ви отримуєте дані відповідно до типу цих даних.

Зокрема, при формуванні даних інформація надється станом на:

31 грудня відповідного року — з Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру транспортних засобів, Державного суднового реєстру України та Суднової книги України, Державного реєстру цивільних повітряних суден України, Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

дату формування відповіді на запит — з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Спадкового реєстру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань надана стосовно юридичних осіб, крім тих, які були припинені (ліквідовані, закриті) до початку звітного періоду:

а) у яких ви є засновником (учасником), кінцевим бенефіціарним власником (контролером) на дату отримання відповіді на запит;

б) у яких ви були засновником (учасником), кінцевим бенефіціарним власником (контролером) до дати отримання відповіді на запит (незалежно від факту відчуження корпоративних прав до звітного періоду).

Також наголошуємо, що кілька тижнів тому НАЗК забезпечила суб’єктів декларування можливістю отримувати відомості про вашу пенсію, соціальні виплати, корпоративні права та бенефіціарство за допомогою функція «Дані для декларації».

Радимо скористатися функцією як тим, хто тільки готується подати деклараціє, так і тим, хто вже подав декларацію для перевірки на помилки.

З урахуванням зазначеного рекомендуємо, за наявності можливості, подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, якщо ви ще цього не зробили.

18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик,235                                           e-mail: ck.zmi@tax.gov.ua

тел.(0472) 33-91-34                                                                           https://ck.tax.gov.ua/