"Пенсійний калькулятор": корисний сервіс для підрахунку майбутньої пенсії

Дата: 26.08.2024 15:20

«Пенсійний калькулятор»: корисний сервіс для підрахунку майбутньої пенсії

«Пенсійний калькулятор» – це ефективний і корисний онлайн-сервіс, за допомогою якого можна в декілька кліків дізнатися прогнозний розмір Вашої майбутньої пенсії.

Розрахунок майбутньої пенсії здійснюється на основі даних про страховий стаж та заробітну плату, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Ви можете також самостійно внести інформацію про страховий стаж, набутий до 1 січня 2004 року.

«Пенсійний калькулятор» за результатами обчислення стажу відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначає право на призначення пенсії та дату, в яку виникне таке право.

«Пенсійний калькулятор» ДАЄ ЗМОГУ:

· розрахувати страховий стаж;

· визначити право на призначення пенсії та прогнозовану дату досягнення пенсійного віку;

· розрахувати розмір майбутньої пенсії.

Як скористатися сервісом «Пенсійний калькулятор»

· зареєструватися на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (http://portal.pfu.gov.ua);

· у верхньому полі вибрати вкладку «Пенсійний калькулятор»;

· обрати алгоритм розрахунку пенсії – за введеними даними чи враховуючи стаж, що буде набуто на дату настання пенсійного віку;

· актуалізувати дані щодо трудової діяльності — доповнити періоди трудової діяльності (ввести вручну відсутні періоди трудової діяльності за допомогою кнопки «Додати період»);

· виконати розрахунок пенсії, натиснувши «Зберегти та розрахувати»;

· переглянути дані щодо розміру майбутньої пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку та протокол розрахунку.

Результати персонального розрахунку пенсії будуть доступні в особистому кабінеті вебпорталу. Їх можна переглядати в будь-який час. Сервіс «Пенсійний калькулятор» – безкоштовний. Дозволяє як змінювати дані необмежену кількість разів, так і проводити самий розрахунок.

«Пенсійний калькулятор» НЕ РОБИТЬ:

· розрахунку пенсії по інвалідності;

· розрахунку пенсії у зв’язку з втратою годувальника;

· перерахунку пенсії працюючого пенсіонера;

· розрахунку пенсії в разі переходу з одного виду пенсії на інший.

ВАЖЛИВО: сервіс не здійснює припущень щодо рівнів зростання середньої заробітної плати в наступні роки або рівня інфляції та дає змогу розрахувати прогнозний розмір пенсії в умовах і цінах на момент проведення розрахунку.