Роз'яснення статусу «дитина війни» та «дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій».
⚡️Проблема соціального захисту постраждалих від війни дітей стає дедалі актуальнішою, тому важливо розібратися у статусах.
Щоб уникнути плутанини, слід розрізняти поняття «дитина війни» та «дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій».
👉Дитиною війни називають особу, яка є громадянином України та якій на час закінчення Другої світової війни було менше 18 років.
👉А дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, — це поняття, пов’язане з війною в Україні, що почалася в 2014 й триває зараз.
❌Наразі пільг чи виплат для таких дітей не передбачено. Проте в майбутньому можливі соціальні пільги, адже є законопроєкти, в котрих про це йдеться, хоча без згадування конкретних сум.
Тож варто оформити статус, щоб не стояти в чергах, коли ухвалять нормативні акти про державну підтримку постраждалих дітей.
📌Для цього слід звернутися до органу опіки та піклування із заявою та пакетом документів. За 30 календарних днів з дати реєстрації заяви має бути ухвалене рішення: надати статус чи відмовити. Рішення про відмову може бути оскаржене в суді.
☝️Допомогти дитині отримати статус, на який вона має право, варто не лише задля виплат, але й задля правди. Більше правди – більше справедливості.