ДОТАЦІЯ БДЖОЛЯРАМ

Дата: 20.07.2020 08:35

Згідно постанови КМУ від 7 лютого 2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» (редакція від 26.05.2020р) здійснюється державна підтримка сільського господарства, тваринництва та бджільництва.

Короткий огляд змін, що стосуються бджолярів.
1. Бюджетні кошти спрямовуються з метою державної підтримки розвитку галузі тваринництва, кількості бджолосімей та поліпшення їх генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва та бджільництва.
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи облдержадміністрацій.
3. У цьому документі під суб'єктами господарювання розуміються юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичні особи - підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства, які здійснюють діяльність в галузі тваринництва та бджільництва.
4. Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за наступними напрямками:
1. спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім'ї;
2. часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, бджолиних пакетів, бджолиних маток;
3. часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції;
4. часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, що фінансуються за рахунок банківських кредитів.
Сума державної підтримки, що надається протягом одного бюджетного року суб'єкту господарювання та пов'язаним з ним особам, не може перевищувати 50 млн. Гривень.
5. Дотація за бджолину сім'ю надається на безповоротній основі фізичним особам і суб'єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, при наявності станом на 01 серпня поточного року від 10 до 300 бджолосімей, в розмірі 200 гривень за бджолину сім'ю.
6. Для отримання дотації за бджолосім'ю фізичні особи та суб'єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають за місцем знаходження пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або рада об'єднаної територіальної громади до 01 жовтня поточного року такі документи:
• копію ветеринарного паспорта пасіки;
• копію рішення про державну реєстрацію потужності;
• копію довідки про відкриття поточного рахунку, видану банком (суб'єкти господарювання);
• копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку (фізичні особи);
• паспорта громадянина України (фізичні особи);
• виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (суб'єкти господарювання);
• довідку, що діє на дату подачі заявки, про відсутність заборгованості по платежах в паперовій або електронній формі (суб'єкти господарювання);
• довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на 01 серпня поточного року (фізичні особи та фізичні особи - підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства).
• органи місцевого самоврядування до 10 жовтня складаютьвідомість фізичних осіб і суб'єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім'ї і подають її структурним підрозділам облдержадміністрацій. Ці, протягом десяти робочих днів узагальнюють зазначені відомості і подають Мінекономіки відомість про нарахування сум дотацій за бджолосім'ї.
Мінекономіки протягом десяти робочих днів стверджує і спрямовує бюджетні кошти.
Потім, розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня здійснюють через банки розподіл бюджетних коштів між фізичними особами та суб'єктами господарювання, які є власниками бджолосімей і яким нарахована дотація за бджолосім'ї.
6. Часткове відшкодування вартості за закуплені бджолині пакети, бджолині матки в період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року, в розмірі до 50 відсотків вартості (без податку на додану вартість), але не більше: за закуплені на племінних заводах та в пчелопитомниках племінних маток - 100 гривень за одну штуку, бджолиних пакетів - 500 гривень за одну штуку;
Для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, суб'єкти господарювання подають до 10 жовтня поточного року комісії Мінекономіки:
• заявку;
• довідку, що діє на дату подачі заявки, про відсутність заборгованості по платежах в паперовій або електронній формі;
• довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;
• копію акта про передачу (продаж) і закупівлю худоби за договором (крім тварин, бджолопакетів і бджоломаток, які були ввезені в режимі імпорту), завірену підписом керівника підприємства;
Мінекономіки протягом десяти робочих днів стверджує і спрямовує бюджетні кошти.

Адміністрація Держпродспоживслужби