Проведено нараду по дотриманню вимог з питань охорони праці під час проведення польових робіт
15.03.2021 р. головним державним інспектором відділу нагляду в AПK та СКС Управління Держпраці у Черкаській області Ткаченком В.М., в присутності директора Лисенко Любові Андріївни, головного інженера Згуровського Юрія Миколайовича, інженера з охорони праці Сухомудренка Олександра Анатолійовича, з працівниками СТОВ «Нива» проведено нараду по дотриманню вимог з питань охорони праці під час проведення польових робіт
Весняно-польові роботи — комплекс робіт із застосуванням мінеральних добрив, гербіцидів, протруювачів, що використовуються для підживлення посівів, а це робота з застосуванням отрутохімікатів.
Отже, перед початком виконання таких робіт працівникам необхідно пройти медичний огляд та відповідні інструктажі з охорони праці, а керівнику чи відповідальній особі контролювати забезпеченість та використання спеціального одягу, взуття, використання засобів індивідуального захисту.
Для забезпечення належних умов праці у польових умовах під час посівних робіт необхідно організовувати пункти обігріву й харчування працівників, а також можливість надання їм оперативної медичної допомоги у разі необхідності.
Разом з тим, потрібно звертати особливу увагу на заборону застосування праці осіб молодших вісімнадцяти років на важких роботах і зі шкідливими або небезпечними умовами праці.
Також забороняється долучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт, у вихідні дні та до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.
Під час виконання весняно-польових робіт працівникам доводиться працювати із застосуванням мінеральних добрив, гербіцидів, протруювачів, які використовуються при виконанні підживлення посівів, протравлення та перевезення насінного матеріалу, сівби, а це роботи з застосуванням отрутохімікатів. Перед початком виконання вище перелічених робіт працівникам необхідно пройти медичний огляд та відповідні інструктажі з охорони праці. Керівникам і спеціалістам підприємств слід контролювати виконання всіма працівниками норм охорони праці, в тому числі й забезпеченість та носіння спеціального одягу, використання засобів індивідуального захисту.
Підсумовуючи вищевикладене можна сказати, що необхідною умовою успішного і безпечного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських формувань безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці.