Зорівська територіальна громада
Золотоніського району Черкаської області

Історія освіти Зорівки

Дата: 07.10.2021 14:00
Кількість переглядів: 425

Історія освіти в Зорівці починається в  кінці XIX століття.

Далекого 1887 року в Зорівці була організована перша школа. Це була церковно-приходська школа і навчалося в ній  першого рокувсього 3 учні. Учителем був Ростанець Василь Степанович, який навчав дітей читати, писати і рахувати. Утримувалась школа  коштом церкви і батьків. Навчалося в ній в різні роки різна кількість учнів.У 1917 році, як свідчать архівні документи, у Зорівці діти навчались у однокласному училищі, де було 4 класи- комплекти,  а  в Чернещині -  в церковно-приходській школі. Церковно-приходська  школа проіснувала до 1918 року.

У  1912 році була відкрита ще одна, земська школа, вона була трикласною, потім чотирикласною. Навчання в ній велося російською мовою, навчалося багато дітей, тільки в 1 класі навчалося 60-80 учнів!

1918 - го року обидві школи злились в одну. Навчання велось українською мовою. Школа активно політизувалась – створено піонерську організацію.

У 1930 році у Зорівці відкрили семирічну школу. Розміщувалась вона у трьох  пристосованих приміщеннях. УЗорівку прийшло працювати багато молодих вчителів - професіоналів: Лимар Варвара Іванівна, Филь Антон Дем’янович, Фесай Уляна Ларіонівна, Ткаченко Іван Омелянович, Максименко Петро Іванович…

З початком ІІ світової війни школа не працювала, бо учителі-чоловіки пішли на фронт. На фронтах війни загинули 5учителів школи. Коли Зорівку звільнили від німців, спочатку в 6 сільських хатах, потім ще в 4 розмістилися класи учнів. У 1950 році в них навчалося 411 учнів та працювало  більше 30 вчителів.

1957-го  року в Зорівці була заснована середня школа.  Було багато незручностей через те, що навчання велось у різних пристосованих приміщеннях,тому все гострішим ставало питання нового приміщення. У 1960 році був перший випуск Зорівської середньої школи і налічував він 44 випускники. Серед випускників були жителі 5 сіл: Зорівки, Чернещини, Лукашівки, Хрущівки та Кривоносівки. Цікава деталь: до 100-річчя з дня смерті Т.Шевченка (березень 1961року) учень 9 класу, житель с. Кривоносівки Курятник Петро вирізав з дерева бюст Т.Шевченка, за який отримав премію 10 крб. До речі, цей бюст по сьогодні зберігається в кабінеті української мови та літератури Зорівської школи).

У 1964 році, коли головою колгоспу був Денисенко Василь Петрович, розпочалось будівництво типового приміщення Зорівськоїсередньої школи. Завершилось будівництво у листопаді 1968 року  і з ІІ чверті 1967 -  1968 навчального року  навчання почало проводитись у новозбудованому приміщення. Кількість учнів становила тоді 380.

Директори Зорівської школи в післявоєнний період

  • Загребельний Микола Прохорович (1943 – 1945)
  • Шаповалов Дмитро Петрович (1946 – 1947)
  • Скрипець Яків Парфентійович  (1947 – 1953)
  • Липа Григорій Андрійович (1953 – 1956)
  • Богма Іван Макарович ( 1956 – 1980)
  • Хоменко Михайло Федорович (1980 – 1995)
  • Шепель Юрій Анатолійович ( 1995 - …)

Сьогодні Зорівській загальноосвітній школі 53, а  історія зорівської освіти триває вже 134 роки!

Багато славних сторінок перегорнуто. Десятки реформ пережито! 

Тисячі випускників пішло в життя з міцним багажем знань, отриманих в  стінах рідної школи!

 Сотні перемог здобуто!

Сьогодні Зорівська загальноосвітня школа налічує 184 учні, 23 вчителів та 13 осіб обслуговуючого персоналу.

Серед учителів є досвідчені педагоги, які віддали школі більше 30 років свого життя, є молоді і перспективні педагоги, але дружба і взаєморозуміння стирають всі межі і колектив успішно долає всі виклики часу.

Є педагоги, які мають звання учитель – методист (це Іванча Віра Павлівна та Ткаченко Тетяна Павлівна), звання старший учитель мають Шепель Валентина Василівна та Андрейко Тетяна Костянтинівна, 8 осіб мають вищу кваліфікаційну категорію, 6 спеціалістів 1 кваліфікаційної категорії та 4 спеціалістів 2кваліфікаційної категорії. Спеціалістів -5.

Сьогодні Зорівська школа успішно працює, долаючи всі труднощі і виклики! Дякуючи підтримці громади та СТОВ «Нива» школа впевнено дивиться в майбутнє і вірить, що історія зорівської освіти  продовжуватиметься ще багато - багато років, а вчителі  виховають і навчать ще не одне покоління успішних випускників!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь