Увага! 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон про відновлення декларування

Дата: 21.11.2023 11:48

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон про відновлення декларування.

Декларування посадовців – один з найефективніших інструментів запобігання корупції у публічному секторі. Завдяки йому кожен громадянин може дізнатися про статки посадовців, а Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) проконтролювати, чи відповідають їхні витрати законним доходам.

Так, відповідно до Закону особи, що зобов’язані подавати декларації, проте не зробили цього у 2022-2023 роках, мають подати декларацію не пізніше 31 січня 2024 року.

Зауважимо, що до набрання чинності цього закону державні службовці не були зобов’язані декларувати свої статки під час дії військового стану, втім могли зробити це добровільно.

Суб’єкти декларування, які скористалися вищезгаданим правом і подали декларації на період дії воєнного стану, можуть протягом 14 днів з дня набрання чинності цим Законом звернутися до НАЗК щодо подання виправленої декларації за відповідний звітний період.

Звертаємо увагу, що значно розширено строк подання виправленої декларації для всіх суб’єктів декларування і тепер він становить 30 днів (раніше – 7 днів).

Наразі інформуємо про перелік тих декларацій, які службовцям необхідно подати. Отже, за загальним правилом до 31 січня 2024 року публічні службовці повинні подати:

-щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди;

-декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов’язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно);

-декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 по 11.10.2023 включно).

Важливо! Якщо у декларанта існує обов’язок подати декларацію кандидата на посаду та щорічну декларацію (з будь-якою позначкою) за один і той самий звітний період, то у випадку подання першою щорічної декларації за відповідний звітний період, декларація кандидата на посаду за цей період не подається. Це зазначено в положеннях п.п. 3 п. 2 розд. ІІ Порядку № 449/21 від 23.07.2021.

Станом на зараз це може стосуватись кандидатських декларацій за 2021 – 2022 роки, але точно не стосуватиметься таких декларацій за 2023 рік.

Крім того, з 1 січня до 31 березня 2024 включно публічні службовці (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період.

Детальніше можна дізнатися на сайті НАЗК : https://nazk.gov.ua/uk/novyny/vidnovlennya-deklaruvannya-yaki-deklaratsiyi-neobhidno-podaty/

Подавайте свої декларації вчасно та без помилок.Фото без опису